Цьогоріч надзвичайно активно відбувається процес оптимізації мережі закладів освіти. Місцевими радами Черкаської області прийняті рішення щодо їх реорганізації або ліквідації, внаслідок чого значна частина освітян потрапляє під звільнення. Профспілкові організації не стоять осторонь цих процесів, адже захист трудових прав освітян – одне з головних завдань профспілки.
17.08.2021 року на запрошення директора та голови первинної профспілкової організації Шабельниківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Піщанської сільської ради Золотоніського району Черкаської області цей заклад відвідали заступниці голови Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Ніна Григорівна Плясунова та Людмила Миколаївна Лосіцька, яка є також головою Золотоніської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Правову підтримку здійснював юрист обкому Профспілки Руслан Миколайович Дмитренко. Зустріч з питання подальшого працевлаштування була ініційована Піщанським сільським головою Русланом Святославовичем Семенютою. Начальник відділу освіти виконавчого комітету Піщанської сільської ради Лариса Володимирівна Редька ознайомила педагогів з вакансіями, наявними в закладах освіти Піщанської сільської ради. Людмилою Лосіцькою були висловлені пропозиції щодо розширення мережі гуртків та введення додаткових ставок керівників гуртків, посади вихователя для супроводу учнів у шкільному автобусі до закладу освіти тощо.
Представники обласного комітету Профспілки наполегливо переконували соціальних партнерів про необхідність подальшого працевлаштування працівників закладу, що це важливе питання має вирішуватися спільно сільським головою, начальником відділу освіти, директором Шабельниківського НВК та директорами всіх інших закладів освіти громади і тільки у межах трудового законодавства.
Також детально було роз’яснено юридичні аспекти подальших дій керівника та працівників закладу у процесі реорганізації.
Голова громади наголосив, що запропоновані варіанти працевлаштування, зрозуміло, повністю не задовольняють працівників, але в на початку нового навчального року це питання буде вирішуватися.
Зустріч була надзвичайно емоційною, адже ніхто ніколи не мріяв про такий спосіб звільнення зі свого улюбленого робочого місця. А в кожного такого працівника за плечима сім’я, діти, дехто є одиноким та не має іншого доходу, крім заробітної плати.
На завершенні зустрічі сформувалося переконання, що наші дії не марні й матимуть певні позитивні результати для освітян.