Затверджено концепцію Державної цільової програми розвитку професійної освіти

Уряд затвердив концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, яка передбачає реалізацію реформи децентралізації, осучаснення змісту та якості освіти, розвиток партнерства, а також популяризацію професійної освіти.

«Ми змінюємо підхід до профорієнтації школярів, популяризуємо професійну освіту, здійснюємо ремонт і обладнання майстерень, а також плануємо підвищення зарплат педагогам. Все це передбачається Концепцією, як і повне руйнування несправедливих стереотипів щодо закладів професійної освіти та буцімто непрестижності фахів, за якими вони готують спеціалістів. Вірю, що підтримані сьогодні системні зміни дозволять уже за кілька років гарантувати працевлаштування всіх випускників професійно-технічних закладів, а також їхню повну реалізацію як висококонкурентних фахівців на ринку праці», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Також Міністр наголосив, що профтехосвіта – це гарантія набуття певної спеціалізації та навичок, які дозволять студенту не лише розпочати якнайшвидше професійний шлях, але й відкривають широкі можливості кар’єрного розвитку.

У Концепції визначено проблеми сфери та шляхи вирішення: підвищення мотивації педагогів шляхом збільшення зарплат і залучення більшої кількості міжнародних партнерів.

Документ чітко визначає ключові показники ефективності сфери професійної освіти. Заклади мають виконувати державне та регіональне замовлення на підготовку робітників не менше, ніж на 95%, працевлаштування випускників має складати близько 80%, а у кожній області будуть створені центри професійної досконалості.

Важливим результатом Концепції має стати остаточна передача профтехів із державної у комунальну форму власності та розширення їхньої автономії.

Профспілка працівників освіти і науки України надавала свої пропозиції до концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, де акцентувала увагу на підвищенні розмірів оплати праці педагогічних працівників закладів професійної освіти. 

За матеріалами – Урядового порталу

Разом
0
Поширення
Попередній допис

Вітаємо Безлюдного Олександра Івановича, ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з Днем народження!

Наступний допис

Робоча нарада голів первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти

Схожі повідомлення
Детальніше

Онлайн-брифінг на тему: «Роз’яснення щодо відсторонення від роботи невакцинованих працівників освіти»

Повідомляємо, що 15 листопада 2021 року о 15:00 у режимі онлайн на платформі Microsoft Teams відбудеться онлайн-брифінг Черкаської обласної організації Профспілки працівників…
Детальніше

Удосконалено порядок розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти

Для підготовки здобувачів вищої освіти за державним замовленням Урядом удосконалено порядок розподілу видатків державного бюджету на освіту між…
Шановні колеги! Зверніть увагу, що наша оновлена адреса електронної пошти [email protected]