28-29 липня 2022 року Людмила Неділя, завідувачка відділу загального та інформаційного забезпечення Черкаського обласного комітету Профспілки взяла участь в тренінгу з адвокації та впровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці в умовах воєнного і післявоєнного часу.
Захід проходив наживо у м. Львів, учасники – інспектори праці Держпраці, представники секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради та соціальних партнерів (профспілок і об’єднань роботодавців) з Києва, Чернівецької, Рівненської, Черкаської та Тернопільської областей.
Тема тренінгу надзвичайно актуальна, особливо зараз під час війни. Необхідно постійно піклуватися не лише про фізичне, а й ментальне здоров’я працівників на робочому місці.
Під час тренінгу учасники:
📍 визначили поняття «психосоціальна підтримка на робочому місці» та її значення для людини та бізнесу, ключові елементи відповідних програм, їхні мету і зміст;
📍 проаналізували ключові кроки планування, проведення та оцінки результатів програм психосоціальної підтримки на робочому місці;
📍 розглянули імовірні бар’єри щодо розроблення та впровадження програм та напрацювали шляхи їх подолання;
📍 ознайомилися з прикладами хороших практик у сфері психосоціальної підтримки на робочому місці.
Наступний крок?
Підготовка і поширення інформаційних матеріалів для інспекторів праці, роботодавців та профспілок «Психосоціальна підтримка на робочому місці в воєнний та післявоєнний час.
Дякуємо МОП, організаторам, тренеру, Федерації Профспілок Черкаської області за можливість отримати нові знання та практичні вміння. Будемо ініціювати впровадження програми на робочих місцях, зокрема, у закладах освіти Черкаської області!