Відпустка при народженні дитини може надаватися батькові: затверджено порядок її надання

7 липня 2021 року Кабінетом Міністрів України на черговому засіданні затверджено Порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї.

Зазначений документ ухвалено Урядом на виконання прийнятого 15 квітня 2021 року Верховною Радою України закону № 1401-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», що усунув законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною.

Цим законом доповнено статтю 77 Кодексу законів про працю України доповнено статтею 77-3, згідно з якою одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається працівникам, а саме:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Така відпустка надається лише одній із зазначених осіб та у порядку, встановленому Законом України «Про відпустки».

Згідно з ухваленим Урядом Порядком відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більше 14-календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини.

Відпустка не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини.

Під час подання заяви про надання відпустки особа має пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини,свідоцтво про шлюб.

У Порядку наведено визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини») та визначено перелік документів для кожної категорії осіб.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Разом
0
Поширення
Попередній допис

Удосконалено порядок розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти

Наступний допис

На захисті справедливості та трудових прав освітян Шабельниківського НВК Золотоніського району

Схожі повідомлення
Детальніше

На захисті справедливості та трудових прав освітян Шабельниківського НВК Золотоніського району

Профспілка продовжує активно виступати на захисті трудових прав та інтересів членів профспілки, які час од часу порушуються з…
Детальніше

Виділено кошти для виплат за листками непрацездатності

На засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання виділення коштів для виплати застрахованим особам матеріального забезпечення…
Шановні колеги! Зверніть увагу, що наша оновлена адреса електронної пошти [email protected]