У центрі уваги – спілчани-освітяни: 70 років Черкаській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України

Цьогоріч Черкаська обласна організація Профспілки освітян відзначає свій 70-річний ювілей. Саме цій події й був присвячений VII пленум обласного комітету Профспілки, який відбувся 04 січня 2024 року в змішаному режимі. 

За ці роки організація постійно розвивалася. Змінювалися процеси, події, люди, підходи в роботі, акценти, представництво. Щось відійшло у вічність, щось залишилося, щось стало традиційним, а щось з’явилося нове. На жаль, останніми роками з’явилися досить складні виклики, а саме: проведення адміністративно-територіальної реформи, реформа освіти, COVID-19, повномасштабне вторгнення росії в Україну, воєнний стан та їх наслідки — зміна структури та назв організаційних ланок обласної організації, реорганізація та ліквідація закладів освіти, дистанційна робота, зміни в трудовому законодавстві, робота в укриттях тощо.  Профспілка миттєво реагує на ці виклики та вирішує найбільш гострі питання у сфері соціально-трудових відносин на користь працівників закладів і установ освіти Черкащини.  

У роботі VII пленуму взяли участь члени обкому, президії, ревізійної комісії, працівники апарату обласного комітету Профспілки 

З вітальним словом до присутніх звернулися Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації; Анастасія Чубіна, заступниця міського голови м. Черкаси; Марина Горлач, т.в.о. голови Федерації Профспілок Черкаської області; Оксана Євченко, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області. Загалом у заході взяли участь близько 90 осіб.  

Відкрив роботу пленуму голова Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Стеценко. 

Запрошені та доповідачі вітали обласну організацію Профспілки з 70-річним ювілеєм, різдвяно-новорічними святами, відзначили її основні досягнення та здобутки за останні роки. 

Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації інформував про тісну співпрацю з Профспілкою  щодо волонтерської діяльності, роботи з ветеранами педагогічної праці, дотриманням законодавства щодо оплати праці, зокрема мобілізованим членам Профспілки, допомоги тим освітянам, рідні яких воюють. “Близько 300 освітян області мобілізовані до лав ЗСУ, нажаль,  8 із них — загинули”, — зазначив Валерій Вікторович.  

Анастасія Чубіна, заступниця Черкаського міського голови передала учасникам пленуму вітання від міського голови Анатолія Бондаренка.  Анастасія Сергіївна зазначила, що ініціативи Черкаської міської організації Профспілки освітян завжди підтримуються міською владою. При формуванні бюджету докладаються всі зусилля, щоб працівники освіти були максимально захищені, виплачувались всі надбавки, доплати, виплата за сумлінну працю та на оздоровлення, премії згідно з законодавством та дотацій з місцевого бюджету. 

Марина Горлач, т.в.о. голови Федерації Профспілок Черкаської області відзначила, що Профспілка працівників освіти і науки є найпотужнішою в області, її представники активно працюють у складі президії, Ради, ревізійної комісії Федерації Профспілок області.  «З нового року  відновлюється робота тристоронньої соціально-економічної ради, тож буде посилено соціальний діалог з органами обласної влади та роботодавцями», — зазначила Марина Володимирівна. 

Оксана Євченко, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області наголосила на спільних здобутках у 2023 році. А саме: Черкаська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України та всі її організаційні ланки отримали підтвердження репрезентативності на наступні 5 років, тепер це єдина Профспілка, яка законно, від імені освітян, може виступати на тристоронньому рівні, брати участь у соціальному діалозі; підписано нову угоду про співпрацю між Черкаською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України та відділенням Національної служби посередництва і примирення у Черкаській області; спільно розв’язуються конфліктні ситуації;  працює робоча група над створенням нового закону про соціальний діалог.  

У своїй доповіді голова Черкаської обласної організації Профспілки, заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України, професор Анатолій Стеценко ознайомив учасників з еволюцією профспілкового освітянського руху в Україні та основними історичними моментами становлення та розвитку обласної організації Профспілки,  презентував інтернет-проєкт “70-річчя Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України”. «Зараз триває кропітка робота щодо реалізації інтернет-проєкту, доопрацьовується історична довідка обласної організації Профспілки та її організаційних ланок»,  — зазначив Анатолій Іванович. 

Також голова обласної організації Профспілки презентував Місію обласної організації Профспілки, інформував присутніх щодо основних напрямів статутної діяльності організації Профспілки,  про виїзні робочі зустрічі та соціальний діалог з  територіальними громадами та закладами освіти області у 2023 році; про новели в законодавстві, зокрема про роботу комісій, президії з внесення зауважень і пропозиції  щодо проєктів “Візія майбутнього освіти і науки України” та “Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера”, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти» (реєстр. № 9600 від 10.08.2023).  

«Саме завдяки профспілкам оновлено законодавство про колдоговори та угоди, посилено участь у розробленні профстандартів, зупинено просування Урядом проєкту закону “Про працю”, зареєстровано законопроєкт № 9510 щодо виплати заборгованості заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», — наголосив Анатолій Іванович.  

Ніна Плясунова, заступниця голови обласної організації Профспілки, заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України,  член президії обласного комітету Профспілки інформувала  про концептуально-стратегічні вектори руху, діджиталізовану інформаційну роботу, всеукраїнську та міжнародну співпрацю,  традиційні та нові напрями роботи, зокрема такі як: профспілкове волонтерство, психосоціальна підтримка працівника на роботі, навела позитивні приклади переваги перебування у Профспілці. “Профспілка сьогодні – це про захист і безпеку, це про розвиток і комунікацію, це про масовість спільних дій. Принцип цих дій закладено в Місію Черкаської обласної організації Профспілки”, — зазначила Ніна Григорівна. 

Ніна Григорівна також відзначила найактивніші, найпотужніші організації, які, на сьогодні, за наявності майже 100% членства, мають високі досягнення профспілковї роботи в усіх напрямах діяльності. Це — Черкаська МОП (голова – Федорченко Г.П.), Монастирищенська МОП (голова – Милова І.П.), Чигиринська ООП (голова – Михно О.П.),  ППО Черкаського державного університету (голова – Загородній В.В.), ППО Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини (голова – Хитрук В.І.), ППО Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (голова – Погрібний І.І.), ППО КНЗ ФПО «Корсунь-Шевченківський педагогічний фаховий коледж імені Тараса Шевченка Черкаської обласної ради» (голова – Якименко Г.М.), ППО Черкаського державного бізнес-коледжу (голова – Фахрадова В.С.). 

Руслан Пархоменко, заступник голови обласної організації Профспілки з питань роботи з молоддю, голова Ради молоді, що працює та навчається, член президії обласного комітету Профспілки інформував про те, як жила у 2023-му освітянська молодь Черкащини, куди рухалися, чого досягли та які висновки зробили. “Підтримка, справедливість, захист, стабільність, допомога та розвиток — такі очікування від профспілки лунають із вуст молоді. Водночас, ініціативність, інновації, енергія, драйв, розвиток, свіжість – це те, що молодь дає чи може дати нам”, — зазначив Руслан Вікторович. 

Ганна Федорченко, голова Черкаської міської організації Профспілки,  заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України член президії обласного комітету Профспілки, член Ради ФПО; Василь Загородній, голова ППО Черкаського державного технологічного університету, член президії обласного комітету Профспілки; Наталія Cташенко, голова Смілянської міської організації Профспілки, член президії обласного комітету Профспілки, член Ради ФПО  ознайомили присутніх з короткими історичними довідками своїх організацій Профспілки, поділилися досвідом успішних дій профактиву щодо захисту освітян, позитивними прикладами профспілкової роботи й здобутками у волонтерстві. 

Світлана Панченко, директор Обласного Будинку вчителя обласної організації Профспілки розповіла про історію будівництва та діяльності Обласного Будинку вчителя, як центру духовного й культурного розвитку спілчан, а зараз волонтерської платформи, яка працює для наближення нашої перемоги. Світлана Федорівна згадала напрями роботи та наймасштабніші заходи, які були проведені за останні 20 років.  Озвучила основні досягнення в конкурсах, спартакіадах на обласному, всеукраїнському, міжнародному рівнях.  

Іван Рева, ветеран профспілкового руху, колишній заступник голови обласного комітету Профспілки; Галина Шевчик, ветеран профспілкового руху, голова ППО обласного комітету Профспілки, колишня завідувачка відділу організаційної роботи та соціально-економічного захисту обласного комітету Профспілки з глибокою повагою пригадали всіх тих, хто багато років свого життя присвятив діяльності Черкаської обласної організації Профспілки та служінню людям.  

Заслухавши й  обговоривши всі питання порядку денного члени обкому проголосували за прийняття постанову VII пленуму. 

На завершенні заходу голів організаційних ланок обласної організації Профспілки було нагороджено почесними грамотами ЦК Профспілки, Федерації Профспілок області, обласного комітету Профспілки.  

Тільки разом ми є великою силою! Рухаємося далі. У 2024 році впроваджуємо Місію Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, продовжуємо налагоджувати та зміцнювати соціальний діалог з органами влади та місцевого самоврядування, посилюємо роботу на всіх рівнях з питань: трудових відносин, соціально-економічного захисту прав та інтересів членів Профспілки працівників освіти і науки, студентства, молоді, ветеранів праці, гарантій на безпечні і здорові умови праці, прав серед спілчан з-поміж ветеранів війни, їх родин, прав жінок-захисниць України, умов та оплати праці, стипендій  в умовах воєнного стану, реформування галузі освіти і науки тощо. Активізуємо діяльність Ради ветеранів працівників освіти та науки, Ради молоді, що працює та навчається Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. 

Застосовуємо на всіх рівнях способи й засоби ефективної комунікації соціального діалогу для погодження спільних дій та об’єднання зусиль у період воєнного стану та відбудови держави щодо збереження стійкості трудового потенціалу працівників галузі освіти і науки України, студентства. Удосконалюємо впровадження інформаційних, мотиваційних та органайзингових кампаній щодо переваг профспілкового членства з метою захисту та залучення працівників освіти і науки до профспілкового руху. 

Протягом 2024 року виконаємо план заходів Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України з підготовки та відзначення 70–річчя створення Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України (П-33-4 від 13.11.2023). 

Реалізовуємо інтернет-проєкт «70-річчя Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України». 

Бути разом з людьми, працювати заради людини, захищати кожного спілчанина, перейматися проблемами галузі та України – це кредо, яке сьогодні відстоює Профспілка працівників освіти і науки України. Бо разом ми – сила! 

Девізом Черкаської обласної організації галузевої Профспілки були і залишаються слова нашого видатного земляка, Народного вчителя О.А. Захаренка «Поспішайте робити добро. Духовне добро… Не припізніться». 

Разом до Перемоги України! 

Пропонуємо переглянути  фото-спогади про історію створення та діяльність Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України за 70 років роботи.  

Разом
0
Поширення
Попередній допис

РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНА КАЗКА ДЛЯ ДІТОЧОК ЧЛЕНІВ ОСВІТЯНСЬКОЇ ПРОФСПІЛКИ

Наступний допис

Як продуктивно почати новий рік: поради психолога

Схожі повідомлення
Детальніше

Профспілка надає юридичну допомогу директорам шкіл нового типу

11 листопада 2021 року, на запрошення Сергія Саєнка, голови Черкаської обласної асоціації керівників шкіл нового тип, юрисконсульт Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і…
Детальніше

В УДПУ імені Павла Тичини відбулося засідання ректорату щодо реорганізації мережі ЗВО в Україні

Кабінет Міністрів України та Міністерство освіти і науки України розробляють нові підходи до формування оптимальної мережі університетів і…

Наближаймо нашу перемогу!

Ми закликаємо Вас допомагати нашим захисникам фінансово. Зробіть грошовий внесок на користь нашої перемоги! Памʼятайте, у єдності — наша сила!

Підтримати ЗСУ / ГО "Наш батальйон" / Фонд "Повернись живим" / Фонд Сергія Притули

Наш сайт використовує файли cookie та подібні технології. Ми використовуємо файли cookie для аналізу трафіку та покращення функціональних можливостей нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт ви надаєте згоду на обробку файлів cookie.