2 жовтня 2023 року у Будинку профспілок відбулася зустріч членів Місії Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) і Об’єднання роботодавців SEI Europe з керівництвом ФПУ, лідерами всеукраїнських профспілок, керівниками територіальних профоб’єднань (шляхом ZOOM-зв’язку).
Місія міжнародних профспілок прибула до столиці з метою підтримки українських профспілок у відстоюванні прав та гарантій своїх спілчан у час війни.
Протягом двох днів перебування європейські колеги проведуть низку зустрічей з керівниками профільних парламентських комітетів, міністерств, зустрінуться з молоддю, роботодавцями і завершать свою роботу підсумковою пресконференцією в інформаційній агенції «Укрінформ».
Вітаючи членів місії голова ФПУ Григорій Осовий зокрема зазначив, ФПУ покладає значні очікування на співпрацю з європейськими партнерами, їх допомогу й підтримку українських профспілок – членських організацій Європейської конфедерації – та сприяння у налагодженні повноцінного й дієвого соціального діалогу в Україні.
Він підкреслив, що ЄКП є найбільш представницьким майданчиком для захисту прав працівників, соціального діалогу ЄС. У травні відбувся з’їзд ЄКП, на якому Естер Лінч була обрана Генеральним секретарем ЄКП і органічно перебрала на себе керівництво, сприяючи подальшому розвитку цієї потужної організації. Наше входження до ЄКП є дуже важливим.
Проблематику профспілкового руху в Україні і ринку праці та стан соціального діалогу в Україні, вміло проілюстрували в своїх презентаціях заступники голови ФПУ Євген Драп’ятий і Олександр Шубін.
Виступаючи перед присутніми Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч, зокрема зазначила: «Для нас велика честь бути сьогодні з вами. Вважаю, що всі питання, які ми будемо сьогодні обговорювати на різних рівнях, мають відбуватись за участю представників профспілок України, оскільки ви знаєте, що саме потрібно українським трудівникам, завдяки чому ми зможемо говорити від їх імені. Саме тому ми тут – щоб засвідчити свою солідарність з вами і підтримку українців з боку працівників Європи. Запевняю, що ми й надалі готові вас підтримувати».
Далі відбувся обмін думками щодо важливих та актуальних питань розвитку профспілкового руху в Україні за сферами діяльності. Присутні також обговорили актуальні соціально-економічні питання, проблематику трудових відносин під час воєнного стану.
Виступаючи перед міжнародною делегацією заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко зазначила, що цей візит має велике значення для діяльності профспілок в Україні.
Далі вона поінформувала про особливості роботи освітян в умовах воєнного стану, підкресливши важливість забезпечення гідних умов праці та належного рівня зарплати для педагогів. Разом з тим, було відзначено величезні втрати в освітній інфраструктурі та важливість її відбудови, як передумови повернення до країни учнів та педагогів, які виїхали за кордон на початку війни.
На завершення виступу Любов Гарбаренко подякувала міжнародним партнерам за всебічну допомогу Україні та побажала результативних зустрічей із органами виконавчої та законодавчої влади.
Наприкінці зустрічі Естер Лінч підкреслила важливість такого спілкування, особливо у контексті документування тих злочинів, які зараз чинить рф на території України. Адже вона переконана, що винні у воєнних злочинах мають бути притягнуті до відповідальності.
Генеральний секретар ЄКП підкреслила, що ЄКП підтримує надання інвестицій у повоєнну відбудову України. Умова профспілок – ці інвестиції мають супроводжуватися укладенням між роботодавцями і профспілками колективних договорів та створенням гідних умов праці та її оплати. «Будемо й надалі працювати з вами у цьому напрямі. А також ми підтримуємо ініційовані вами кампанії щодо підтримки тих, хто зараз воює», – завершила виступ Естер Лінч.