Починаючи з 10 червня 2021 року в Україні офіційно діють електронні трудові книжки, а з 15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 N 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок». Відтепер роботодавець зобов’язаний в будь-який період протягом п’яти років з дня набрання чинності Закону України від 05 лютого 2021 року N 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (10 червня 2021 року) надати відомості про трудову діяльність своїх найманих працівників в електронному форматі. Зокрема, здійснювати записи про прийняття на роботу, переведення чи звільнення, строкову військову службу та інші події, які раніше фіксувалися в паперових книжках.
Верховною Радою України 21 вересня 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набуває чинності 01 січня 2023 року.
Саме ці актуальні питання розглядалися під час навчання голів міських, районних, об’єднаних організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, яке відбулося в змішаному режимі 05 жовтня 2022 року на базі Обласного Будинку вчителя.
На початку зустрічі Анатолій Стеценко, голова обласної організації Профспілки привітав учасників із Всесвітнім днем учителя та нагородив за сумлінну працю в період воєнного стану, вагомий внесок у розвиток профспілкового руху, ініціативну діяльність, принципову громадянську позицію щодо захисту прав і духовних інтересів членів Профспілки та з нагоди Дня працівників освіти України Почесною грамотою Центрального комітету Профспілки Людмилу Лосіцьку, заступницю голови Черкаської обласної організації Профспілки, голову Золотоніської районної організації Профспілки; почесними грамотами обкому Профспілки Наталію Ткаченко, голову Чорнобаївської об’єднаної організації Профспілки та Руслана Дмитренка, юрисконсульта Черкаської обласної організації Профспілки.
Також Анатолій Іванович нагородив подяками обласного комітету Профспілки за кращу організацію оздоровлення й відпочинку працівників освіти та їхніх дітей влітку 2022 року Золотоніську та Черкаську районні організації Профспілки (голови — Людмила Лосіцька, Людмила Рябчич).
Навчання проходило у 2 етапи. Перший блок із теми «Пенсійна реформа — у запитаннях і відповідях» провели Людмила Хижняк, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів та Тетяна Коваль, начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.
Людмила Сергіївна розповіла про Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, озвучила алгоритм дій щодо оцифрування трудових книжок та поступовий перехід на автоматичне призначення пенсій.
Тетяна Миколаївна, відповіла на актуальні запитання: про процес реформування ПФУ; про умови виходу на пенсію за віком у 2022-2023 рр., індексацію, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам; про те як діяти, коли не вистачає страхового стажу на період 60 років; про умови виходу на пільгові пенсії працівників освіти (за вислугою років, при скороченні працівника, «чорнобильська пенсія»); про те, хто може вийти на пенсію незалежно від віку; про всі можливі «доплати» до пенсій педагогам за особливі заслуги.
Другий блок навчання із теми «Про діяльність організацій Профспілки в умовах сьогодення» провів Анатолій Стеценко, голова обласної організації Профспілки, який акцентував увагу присутніх на проміжному аналізі фінансово-статутної діяльності структурних ланок обласної організації Профспілки. Також він наголосив на важливості моніторингу оплати праці освітян в умовах воєнного стану та посиленні інформаційно-комунікаційної діяльності організацій Профспілки області.
Модератор заходу Ніна Плясунова, заступниця голови Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України провела рефлексію навчання та визначила домашнє завдання до наступної зустрічі.
У ході роботи голови територіальних, первинних організацій Профспілки отримали відповіді на запитання, що стосувалися реформи пенсійного фонду, трудового законодавства та прийняли рішення провести аналогічні навчання на базі своїх організацій Профспілки.
Тримаємо освітній фронт! Разом до Перемоги!