24 лютого 2022 року стало тим вододілом, коли для кожного громадянина України світ поділився на «до…» та «після…»
Від перших днів війни трудовий колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, спілчани первинної організації Профспілки працівників освіти і науки України включилися в систему заходів із оборони держави: хтось пішов до лав ЗСУ чи ТрО, інший простоював у довжелезних чергах пунктів прийому крові, збирали порожні пляшки, а потім наповнювали їх запалювальною сумішшю, наполегливо шукали найменшу можливість бути корисним для когось у цій трагедії.
За кілька днів адміністрація та профком університету виробили чіткий алгоритм дій, в одному із навчальних корпусів запрацював волонтерський центр допомоги у захисті країни, у гуртожитках розміщували людей із зони активних бойових дій, збирали речі (одяг, постільна білизна, товари першої необхідності), готували їжу і ще багато-багато іншого.
28 лютого за рішенням профкому університету було виділено 50 тисяч гривень на допомогу ЗСУ та ТрО: закуповували найнеобхідніші ліки, речі для військовослужбовців, необхідне спорядження.
За два тижні вдалося налагодити дистанційне навчання студентів. Це скоріше такий окремий вид взаємопідтримки, пошуку внутрішніх резервів, віри один в іншого, упевненості в силу нашої армії і неминучість перемоги України у цій війні. Кожна зустріч зі студентами, кожне проведене заняття тільки додає сил і наснаги в цьому.
За одностайною згодою профкому університету ми не припиняли підтримувати матеріально наших спілчан, оскільки у такі важкі години випробувань відчуття уваги й турботи додає людям упевненості в завтрашньому дні. За час війни профспілка університету надала матеріальної допомоги працівникам закладу на суму 64 150 грн. У центрі уваги адміністрації та профкому університету постійно перебувають ті, хто сам або чиї батьки захищають право України на життя.
За час російсько-української війни у гуртожитках університету знайшли тимчасовий прихисток більше 1000 осіб із Харківської, Чернігівської, Сумської, Донецької, Луганської, Херсонської та Київської областей. Для них організовано дворазове харчування, пристойні умови проживання, надано соціально-психологічну допомогу (на постійній основі діють «Юридична клініка» та «Психологічна служба»).
На початку червня із профбюджету було виділено ще 50 000 грн і перераховано на потреби ЗСУ. Профактив закладу взяв участь у благодійній донорській акції для формування надійного банку крові в Україні.
Розуміємо, що війна триває, а тому діємо так, щоб у майбутньому можна було чесно сказати, що зробили все можливе для нашої Перемоги!
Слава Україні!
Ігор Погрібний, голова профкому Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького