12 липня 2021 року в Києві відбулося розширене засідання Ради осіб, які працюють та навчаються. Захід об’єднав понад 40 учасників з усієї України. Серед учасників – заступники голови Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмила Лосіцька та Руслан Пархоменко.
Ольга Чабанюк, заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України, надихаюче розпочала захід, де окрім мотиваційних слів, лунали заклики до єдності, спільної роботи між областями, закладами освіти та організаціями, з якими Профспілка має угоди чи меморандуми про співпрацю. Далі учасники працювали в двох секціях: здобувачів освіти та працюючої молоді. Заступники голови Ради за відповідними напрямами – голова профкому Національного університету «Запорізька політехніка» Андрій Іванченко та голова Покровської міської організації Профспілки Людмила Розкошна – націлили учасників до активної участі у навчальній частині заходу та до обміну досвідом. Тренінги проводили тренери Підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Віталій Копиш та Володимир Ковальчук. На трьох заняттях: «Питання модернізації профспілки через концепцію життєвого циклу організації. Ключові моменти та критичні точки розвитку», «Техніки розвитку креативного мислення: впровадження в роботу профспілки нестандартних підходів та методів», «Інформаційні кампанії, як відповідь профспілок на зовнішні виклики. Планування, організація, реалізація» – учасники заходу не лише почули багато нової цікавої інформації, а й повправлялися в розвитку критичного мислення, веденні інформаційної кампанії в організації та вирішували, які шляхи й методи краще використовувати в процесі модернізації профспілкової організації.
Людмила Лосіцька зазначає: «Дуже правильним є рішення, прийняте на попередньому засіданні, про перейменування з Ради осіб, які навчаються, в Раду осіб, які працюють та навчаються. На перший погляд – нічого особливого. Але, враховуючи те, що сьогодні дуже мало молоді йде працювати в заклади освіти і ще менше залишається там працювати надовго, нам необхідно приділити їм більше уваги. Наступне питання, про яке хочеться сказати, це проблема профспілкової роботи серед студентів, особливо педагогічних вузів. Саме там, у закладах вищої освіти, необхідно не просто знайомити студентів із діяльністю Профспілки, а зробити все для їх залучення в організацію з метою захисту та підтримки. Відкрите спілкування, чудова молодь, креативні ідеї, жарти й разом з тим серйозність у вирішенні питань, дружні відносини, відкритість та готовність допомагати один одному, спільно працювати – все це не лише створило чудову робочу атмосферу, а й сприяло тому, що час тренінгів пролітав швидко, ніхто не встигав стомитися, а, навпаки, хотілося ще хоч на кілька хвилин продовжити заняття».
Ділиться своїми враженнями від участі у заході й Руслан Пархоменко: «Особисто я очікував цієї зустрічі, оскільки це можливість нетворкінгу з колегами, яких турбують ті ж галузеві проблеми, спадають на думку схожі ідеї та вони наповнені студентським духом. Вважаю дуже влучними вербалізаціями основних пріоритетів та принципів роботи сучасних профкомів: мобільність, інновація, комунікація, впізнаваність. Відгукнулися сказані слова заступницею Ольгою Чабанюк про те, що сучасна молодь у профспілках — це рушійна сила і енергія для розвитку. Не вперше мною було почуто про молодіжні простори, які нині створюються і розвиваються всією Україною. Ірина Полєтуха, радниця міністра молоді та спорту України, надихнула на те, що ініціаторами створення таких просторів можуть бути й профспілки. Словом, це велика і вкрай чудова ідея, яку слід розвивати й в Черкаській області. Тренери Володимир Ковальчук та Віталій Копиш ознайомили нас із техніками розвитку власної креативності, влучними інформаційними кампаніями та нестандартними підходами й методиками роботи в профспілках. Ділячись яскравою згадкою, розповім, що в останній із зазначених секцій ми разом з колегами продумували неформальне засідання профкому: в мантіях, з раками та іскринкою. Як на мене, то найціннішим у таких заходах є можливість спілкування з іншими колегами, оскільки різноманітність думок і досвідів продукують нові ідеї та сили для розвитку профспілок».
Учасники дякують організаторам та тренерам за чудовий, продуктивний, насичений роботою та позитивними враженнями день.