Профспілка продовжує активно виступати на захисті трудових прав та інтересів членів профспілки, які час од часу порушуються з боку органів місцевого самоврядування та засновників
У 2020 році в рамках децентралізації Шабельниківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Піщанської сільської ради Черкаської області був переданий на баланс Піщанської сільської ради Золотоніського району Черкаської області. 27 квітня 2021 року за ініціативою Виконавчого комітету Піщанської сільської ради у селі були проведені громадські слухання, на яких люди одноголосно висловилися за те, щоб у селі залишили школу І-ІІІ ступенів, де продовжує навчатися 50 дітей. Крім того, відповідно до інформаційної довідки щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік, Піщанська територіальна громада має достатнє фінансове забезпечення державою щодо оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та на утримання Шабельниківського НВК.
Проте сесією Піщанської сільської ради було прийнято рішення про реорганізацію Шабельниківського НВК та створення на його базі початкової школи і дитячого садочка. За таке рішення проголосувало 12 депутатів з 24. Наслідком таких дій позбавлені робочих місць можуть бути 15 осіб, 12 з яких ще не досягли пенсійного віку. Таким чином люди, які є годувальниками своїх родин, втрачають джерело для існування. І це мова йде про вчителів, представників однієї з найгуманнішої професії. При цьому засновником, якою є Піщанська сільська рада, не було запропоновано працевлаштування вивільненим працівникам, не повідомлено центр зайнятості про масове вивільнення працівників, а профспілку не повідомлено про реорганізацію закладу, що є грубим порушенням чинного законодавства.
З метою розв’язання конфліктної ситуації, що склалася в Шабельниківському НВК, представники Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Стеценко, голова, Іван Берестовий, завідувач відділу правового захисту та охорони праці, Руслан Дмитренко, юрист за договором прибули до м. Золотоноші, де спільно з Людмилою Лосіцькою, головою Золотоніської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України зустрілися з головою Золотоніської райдержадміністрації Іриною Терновою, головою Золотоніської районної ради Борисом Євминою та директором Шабельниківського НВК Валентино Наумейко. Запрошений до спілкування був і Руслан Семенюта, голова Піщанської сільської громади, але він, на жаль, на зустріч не з’явився.
Під час конструктивного діалогу з представниками влади Золотоніського району були визначені компромісні шляхи вирішення конфліктної ситуації. Сподіваємось, що інцидент буде врегульовано відповідно до чинного законодавства із дотриманням гуманних засад.