Зараз поряд з реальною війною триває потужна інформаційна війна. Вона супроводжується брехнею, пропагандистськими наративами, ізоляцією від істинної інформації, ворожими переконаннями та провокаціями. Інформація – це потужна зброя, а тому надзвичайно важливо вміти її сприймати, відрізняти правду від брехні, критично мислити та аналізувати усе, що чуєте та бачите, впевнено протистояти та намагатися мислити раціонально.
17 травня 2022 року для голів міських, районних, об’єднаних організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти проведено навчання з теми «Медіаосвіта в профспілковій роботі». Тренер – Людмила Неділя, завідувачка відділу загального та інформаційного забезпечення Черкаського обласного комітету Профспілки.
Розпочала навчання Ніна Плясунова, заступниця голови обласної організації Профспілки, яка проінфорувала про діяльність обласної галузевої Профспілки у період воєнного стану та наголосила на актуальності і важливості навчання з такої теми.
Під час заняття Людмила Федорівна розповіла про освітні платформи з розвитку медіаграмотності, медіакультури, інформаційної гігієни, цифрової грамотності; про національні та міжнародні проєкти; поділилася списками джерел, яким можна довіряти; дала слушні поради, як виживати в інформаційній війні, що робити щоб зберегти холодний розум перед атакою медіа, розпізнати дезінформацію, фейки, діпфейки; як критично аналізувати інформацію отриману з телебачення, сайтів, ютуб, соціальних мереж, месенджерів тощо; як перевірити справжність акаунтів та розпізнавати ботів, перевірити справжність фото та відео; як дотримуватися цифрової безпеки, захистити власні гаджети та важливі сервіси; як тримати інформаційний фронт та блокувати сторінки пропагандистів.
Наприкінці навчання було проведено тестування на знання медіаграмотності. Найбільш медіаграмотними виявилися голови організацій Профспілки: Любов Бут, Людмила Пига, Наталія Сташенко, Марина Канюка та Наталія Ткаченко.
Учасники навчання переконалися, що уміння критично сприймати інформацію в сучасному світі, не вестися на головні виклики сучасного світу – дезінформацію та фейки – це одні із нових медіаосвітніх компетентностей, які сьогодні необхідні кожній людині, а особливо профспілковим лідерам.
Сьогодні медіаграмотність – це питання безпеки, як особистої, особливо актуальної під час війни, так і безпеки держави в цілому. Це запорука того, що ми виграємо інформаційну війну.
Захистіть себе!
Будьте медіаграмотними щодня!
Тримайте інформаційний фронт!