ФПУ звернулась до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. щодо відновлення порушених прав працівників на отримання допомоги з тимчасової втрати працездатності

Федерація профспілок України звернулась до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. щодо відновлення порушених прав працівників на отримання допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Законом України «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я» №1053-IX від 03.12.2020 внесено зміни до підпункту 1 частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», згідно з якими допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься застрахованій особі лише у разі тимчасової непрацездатності на період реабілітації  (вводиться в дію з 30.06.2021р.). Слід зазначити, що такі зміни були запропоновано народними депутатами під час розгляду законопроекту в другому читанні.

Внесені зміни означають, що коли працівник захворіє будь-яким захворюванням або отримає побутову травму – то допомога по тимчасовій непрацездатності йому не буде надаватись, оскільки це не є періодом реабілітації.

Тобто, зазначеними змінами порушено всі міжнародні норми у цій сфері, зокрема, вимоги ратифікованої Україною Конвенції Міжнародної організації праці №102 «Про мінімальні норми соціального забезпечення», а також Конституції України (стаття 46).

Безперечно, ситуацію потрібно негайно вирішувати, оскільки такі зміни вводяться в дію з 30 червня 2021року. Тому Федерація профспілок звернулась до Мінсоцполітики та Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування щодо термінового виправлення цієї ситуації.

Разом з тим, на розгляд Верховної Ради народними депутатами 2 березня ц.р. було внесено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності)» реєстр.№ 5187, яким передбачено відновлення права застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності на загальних підставах у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

СПО об’єднань профспілок листом № 01-12/168-спо від 10.03.2021р. звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з проханням прискорити розгляд законопроекту № 5187.

Наразі заявилось ще два законопроекти, які також мають на меті виправити цю ганебну помилку законодавців (реєстр. №№ 5187-1, 5257).

Про необхідність вирішення цього питання порушувалось і під час восьмого засідання Ради Федерації профспілок України 18 березня ц.р.

19 березня 2021 року ФПУ звернулась до Голови Верховної Ради України Розумкова Д.О. про відновлення порушених прав працівників.

Інформація з веб сайту Федерації профспілок України

Разом
0
Поширення
Попередній допис

Семінар-навчання «Підвищення компетентності профспілкових лідерів»

Наступний допис

Березневий випуск Профспілкової позиції

Схожі повідомлення
Детальніше

Слово Профспілки в суді допомогло зберегти репутацію талановитої вчительки на Черкащині

8 квітня 2021 року у с.м.т. Лисянці відбулося чергове засідання суду по справі Наталії В., яка намагалася визнати…
Детальніше

Профспілка на захисті справедливості та трудових прав освітян Звенигородщини

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про повну загальну середню освіту» однією з найважливіших і, водночас, найскладніших проблем…
Детальніше

Роз’яснення щодо строкових договорів педагогічних працівників віком 60+

На численні звернення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, і які працюють за строковими трудовими договорами, Черкаська…
Шановні колеги! Зверніть увагу, що наша оновлена адреса електронної пошти [email protected]